[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • marcin1978
    Drive
    • 2012
    • 49

    Zamieszczone przez termit886
    Co radzicie czekać co ten zadowalający dział odpowie ASO
    Zadowalający dział jest ten sam fundusz o którym mi mówił gość a mi wymienili

    Komentarz

    • szand
      Classic
      • 2011
      • 16

      w trakcie wymiany

      Witam
      i ja na szybko zrelacjonuje moje przejscia z wymianą. Po pomiarze 368 (oba zbiorniki prawie pełne) auto również było ważone, sprawdzenie obciążenia na każdą oś. Skoda przysłała sprężyny i wymiana, wyraźna poprawa ale po przyjeździe do domu coś mnie podkusiło i pomiar. no i niestety tylko 380. na następny dzień do serwisu. Muszę nadmienić że pojechałem do innego salony niż ten w którym kupowałem auto. No i przed wczoraj telefon, że są sprężyny po raz drugi ale tym razem muszę pokryć koszty robocizny bo nie oni sprzedawali auto. od razu odmówiłem. Pan w serwisie zasugerował abym pojechał tam gdzie kupowałem a oni nawet są w stanie przekazać te sprężyny. tak zrobiłem i dostałem informację, że wymienią mi te sprężyny tylko żebym pojechał po nie. i tu niespodzianka, dostaje sprężyny ...ale nie oryginalne a coś takiego:Dodatkowe sprężyny
      w przyszłym tygodniu jade na montaż auto ma byc sztywniejsze i się podnieść....zobaczymy.
      aaaaa jedna uwaga po pierwszej wymianie auto wydaje mi się mniej pochylać w zakrętach i lepiej się prowadzi , ale to może tylko takie subiektywne odczucie.

      Co myślicie o tym rozwiązaniu , o tych dodatkowych sprężynach?

      Komentarz

      • Yarwa
        Elegance
        • 2010
        • 915
        • BMW

        poczytaj ten wątek od początku - jest juz opisywana kwestia sprężyn mad

        Komentarz

        • Maicroft
          Moderator
          S_OCP MemberModeratorr
          • 2004
          • 25757
          • Audi

          Tylko bym cos takiego zobaczyl, to zaraz zaczelibysmy dyskusje o homologacjach i dopuszczeniach tego do uzytku przez SAP, oraz tym czego w takim razie nie wolno zmieniac itd.

          U mnie wyglada tak:
          Wysokosc przód - 390mm
          Wysokosc tył - 375mm

          Naciski na koła/oś:
          LP 420kg (405kg bez kierowcy) - PP 405kg
          LT 323kg - PT 323kg

          oś przednia 805kg/825kg
          oś tylna 645kg

          Czyli mozna uznać ze waga auta to ~1450kg, wiec odejmujac pelny bak paliwa i fotelik w aucie w zyciu nie wyjdzie 1315kg Muszę kiedyś na złomie zważyć :twisted:
          Spritmonitor.de

          Komentarz

          • termit886
            Rider
            • 2012
            • 261
            • Octavia II (1Z3)
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            Zamieszczone przez Maicroft
            Tylko bym cos takiego zobaczyl, to zaraz zaczelibysmy dyskusje o homologacjach i dopuszczeniach tego do uzytku przez SAP, oraz tym czego w takim razie nie wolno zmieniac itd.

            U mnie wyglada tak:
            Wysokosc przód - 390mm
            Wysokosc tył - 375mm

            Naciski na koła/oś:
            LP 420kg (405kg bez kierowcy) - PP 405kg
            LT 323kg - PT 323kg

            oś przednia 805kg/825kg
            oś tylna 645kg

            Czyli mozna uznać ze waga auta to ~1450kg, wiec odejmujac pelny bak paliwa i fotelik w aucie w zyciu nie wyjdzie 1315kg Muszę kiedyś na złomie zważyć :twisted:
            ja jak ważyłem swój tylko mam PB+LPG to wyszło to tak:

            waga przóg - 700 kg
            waga tył - 620 kg
            całość - 1320 kg.

            Wysokosc przód - 390mm
            Wysokosc tył - 358mm


            Ważenie wykonane przy zatankowanych do pełna zbiornikach.

            Komentarz

            • dargli
              Classic
              • 2012
              • 18

              Byłem dzisiaj na pomiarze w Gliwicach u Lellka na ul. Portowej.
              Pomiar polegał tylko na zmierzeniu jaka jest różnica wysokości od ziemi do błotnika na przedniej i tylnej osi (po sprawdzeniu ciśnienia w oponach). Wynosiła 3,4 cm a według nich nie powinno być różnicy.
              Mój pomiar wysokości od środka tylnego koła do błotnika dał 375mm (przejechane mam 4kkm). Nie byłem pierwszym, który był u nich z tym problemem.
              Czekam na telefon jak będą mieli sprężyny aby mi je wymienili.
              Auto kupiłem u innego dilera i nie było mowy o płaceniu za wymianę.

              Pozdrawiam,
              dargli

              Komentarz

              • termit886
                Rider
                • 2012
                • 261
                • Octavia II (1Z3)
                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                Zamieszczone przez dargli
                Byłem dzisiaj na pomiarze w Gliwicach u Lellka na ul. Portowej.
                Pomiar polegał tylko na zmierzeniu jaka jest różnica wysokości od ziemi do błotnika na przedniej i tylnej osi (po sprawdzeniu ciśnienia w oponach). Wynosiła 3,4 cm a według nich nie powinno być różnicy.
                Mój pomiar wysokości od środka tylnego koła do błotnika dał 375mm (przejechane mam 4kkm). Nie byłem pierwszym, który był u nich z tym problemem.
                Czekam na telefon jak będą mieli sprężyny aby mi je wymienili.
                Auto kupiłem u innego dilera i nie było mowy o płaceniu za wymianę.

                Pozdrawiam,
                A skąd jesteś taki pewny że Ci SAP wyrazi zgodę na wymianę....No chyba że odrazu Ci powiedzieli w ASO że SAP im wyraził zgodę i teraz tylko musisz czekać na sprężyny.
                Bo jak dzisiaj byłeś na pomiarach to oni te pomiary muszą wysłać do SAP i czekać jaką dostaną odpowiedź....Więc dziwię się tym co piszesz że już czekasz na sprężyny. Mi wyszły pomiary gorsze niż tobie 364mm z tyłu i SAP podobno odmówił.Więc załatwiam to inną drogą...

                Komentarz

                • dargli
                  Classic
                  • 2012
                  • 18

                  Pewne są tylko podatki i śmierć. Napisałem co mi powiedzieli. Nie powiedzieli też, że komuś SAP tu odmówił. Liczę się także z taką odmową. Dam znać jak się to zakończy. Mam czekać około tygodnia.
                  P.S.
                  Powiedzieli także, że zamówili ostanio 6 kpl. sprężyn ale już zdążyli wymienić innym.
                  dargli

                  Komentarz

                  • pshemeq
                    Classic
                    • 2011
                    • 31

                    Witam,
                    ja jade w sobote na pomiary i wazenie. Zobaczymy jak sprawa sie potoczy. Gdy zadzwonilem zeby sie umowic na pomiar to pierwsza reakcja byla oczywista- ten typ tak ma. Nie dalem latwo za wygrana i stwierdzilem, ze maja zrobic pomiar abym ew. mial dokumenty do wyslania do SAP. Zadzwonilem ponownie po godzinie, bo musialem sprawdzic jaki termin mi bedzie pasowal- slyszalem ze wyraznie spuscili z tonu i ze oczywiscie zrobia pomiary bez problemu. Potem mialem jeszcze jeden telefon ( szef serwisu musial sprawdzic jak ma byc zatankowany samochod) i wtedy juz nawet wspominal, ze do soboty skontaktuje sie z SAP w celu ustalenia co robic. No, ale pozyjemy- zobaczymy.

                    Komentarz

                    • Rosomak
                      L&K
                      • 2011
                      • 1365
                      • Octavia II (1Z3)
                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                      Irde, w którym ASO wymieniałeś?
                      Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                      http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                      Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                      Komentarz

                      • kris17009
                        Ambiente
                        • 2012
                        • 235

                        Podpowiedzcie bo już tyle naczytałem i im więcej tym człowiek bardziej głupieje. w moim przyszłym tourze II patrzyłem dziiaj na sprężyny z tyłu i było 1 biała i 4 brązowe (chyba ze to było 3 zółte i brązowa na pewno cztery kropy razem). czy to wróży coś dobrego czy będę kolejnym użytkownikiem z problemem ??


                        Moja furka:
                        -------------------------
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                        Komentarz

                        • kris17009
                          Ambiente
                          • 2012
                          • 235

                          a tam w du... zobaczymy. dwa lata gwarancji można ocenić co to warte. ale rzeczywiście widziałem dzisiaj jednego toura II i kiepsko to wygląda - a z tyłu nikt nie siedział.
                          PS Irde, widze że też jesteś z wawy powiedz gdzie wymieniałeś może się przydać...


                          Moja furka:
                          -------------------------
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                          Komentarz

                          • Ciechan
                            Classic
                            • 2012
                            • 3

                            Potwierdzam 1xbiala 4xbrązowa to problem.Miałem właśnie takie przed wymianą.

                            Komentarz

                            • fajny52
                              Ambiente
                              • 2008
                              • 202

                              Irde jaki masz teraz prześwit?

                              Komentarz

                              • gregors
                                Drive
                                • 2010
                                • 95
                                • Octavia II combi (1Z5)
                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                NO i radość trwała krótko .
                                Przestało padać i poszedłem sprawdzić jak wygląda prześwit - po pomiarach 380 i 385 mm przy 4/4 LPG i 1/2 PB. Napisałem do SAP co z tym zrobić bo jak dla mnie to nadal Qpa. Jak się nie odezwą to będę nękał ich telefonami. ASO i tak sam nic nie zadecyduje bez centrali. Dziwi mnie tylko jak to możliwe, że nie sprawdzili tego po wymianie w ASO.
                                Pozdrawiam GregorS

                                Komentarz

                                • kris17009
                                  Ambiente
                                  • 2012
                                  • 235

                                  no to jeżeli masz teraz po wymianie 1x biała 3x żółta czy rzekomo powinno być dobrze - a nie jest to już całkiem sprawa tych sprężyn jest poje...... :| to już nie wiadomo co robić tylko z tego najwięcej to szarpaniny z ASO!


                                  Moja furka:
                                  -------------------------
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                                  Komentarz

                                  • szand
                                    Classic
                                    • 2011
                                    • 16

                                    Zamieszczone przez gregors
                                    NO i radość trwała krótko .
                                    Przestało padać i poszedłem sprawdzić jak wygląda prześwit - po pomiarach 380 i 385 mm przy 4/4 LPG i 1/2 PB. Napisałem do SAP co z tym zrobić bo jak dla mnie to nadal Qpa. Jak się nie odezwą to będę nękał ich telefonami. ASO i tak sam nic nie zadecyduje bez centrali. Dziwi mnie tylko jak to możliwe, że nie sprawdzili tego po wymianie w ASO.

                                    Możliwe u mnie jest 381 a jak odbierałem to pytałem czy teraz jest dobrze powiedzieli że tak, a nie miałem swojej miarki, choć optycznie wydawało się lepiej niż przed wymianą .

                                    Komentarz

                                    • niezal
                                      Rider
                                      • 2010
                                      • 283
                                      • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                      Odebrałem przedwczoraj furę i pomiar wykazał 365mm, praktycznie puste baki, 4 felgi stalowe w bagażniku - O2 Tour Combi + LPG. Walę do Skody w poniedziałek i dam znać jak u mnie będzie wyglądać reklamacja.
                                      "coś być musi, do cholery, za zakrętem"

                                      O1 Tour BFQ+LPG LR - BARRACUDA
                                      O2 Tour BSE+LPG LR - MED

                                      Komentarz

                                      • termit886
                                        Rider
                                        • 2012
                                        • 261
                                        • Octavia II (1Z3)
                                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                        Witam,

                                        Koledzy dzisiaj po ciężkich bojach z ASO otrzymałem informację że SAP wyraziło zgodę ale nie na wymianę na twardsze tylko na dołożenie dodatkowych sprężyn. Pytanie czy godzić się na taką naprawę....?? Pytanie do tych co mają takie springi dołożone czy jest jakaś różnica ,i czy wogóle te dodatkowe springi spełniają swoje przeznaczenie...??
                                        SAP stwierdziło że dlatego nie będzie wyminiać na sprężyny twardzesze bo się okazywało że w wielu przypadkach nie dały one porządanego rezyltatu.
                                        Proszę kolegów o wypowiedzi co z tym robić, czy godzić się na dołożenie tych dodatkowych czy nie....???

                                        Komentarz

                                        • gregors
                                          Drive
                                          • 2010
                                          • 95
                                          • Octavia II combi (1Z5)
                                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                          Pewnie włożą ci progresywne. Widać, że wymiana sprężyn na twardsze niewiele zmienia.
                                          Ja po wymianie nadal na jednym kole mam 380 mm. Będę walczył o te progresywne.
                                          Pozdrawiam GregorS

                                          Komentarz

                                          • fajny52
                                            Ambiente
                                            • 2008
                                            • 202

                                            termit886
                                            Ja mam dołożone sprężyny progresywne i mam prześwit przy pełnym baku lpg i przy pełnym baku pb 390 mm. Samochód resoruje troszkę bardziej twardo alle jest wyżej i prowadzi się go pewnie.

                                            Komentarz

                                            • mau74
                                              Drive
                                              • 2011
                                              • 56

                                              Ja też mam założone dodatkowe sprężyny i jestem zadowolony, auto wizualnie duuuużo lepiej wygląda, wymiar oscyluje w okolicy 395mm

                                              Komentarz

                                              • gregors
                                                Drive
                                                • 2010
                                                • 95
                                                • Octavia II combi (1Z5)
                                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                A te dodatkowe sprężyny założyli wam w ASO czy sami dopłacaliście do interesu ?
                                                Pozdrawiam GregorS

                                                Komentarz

                                                • termit886
                                                  Rider
                                                  • 2012
                                                  • 261
                                                  • Octavia II (1Z3)
                                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                  Zamieszczone przez gregors
                                                  A te dodatkowe sprężyny założyli wam w ASO czy sami dopłacaliście do interesu ?
                                                  Mi te dodatkowe sprężyny bedzie zakładało ASO czekam aż SAP je przyśle ,bo zgłosiłem reklamacje tak jak reszta i napisali że założą te wspomagające ponieważ oryginalne chociaż wzmocnione nie przynoszą zamierzonego efektu i niektórzy ludzie nawet po wymianie nie mieli normy w tylnym zawieszeniu i doszli do wniosku że nie ma sensu ponosić podwójnie kosztów.
                                                  Nie mam przekonania do tych wspomagaczy i nie wiem co zrobić... Czy zadzwonić do ASO i powiedzieć im że nie zgadzam sie na zakładanie tych wspomagaczy , albo je założyć i narazie jeżdzić, i obserwować zawieszenie i jak bedzie coś nie tak to zgłosić to po raz kolejny???
                                                  Co radzicie bo sam nie wiem co robić....???

                                                  Komentarz

                                                  • patrykL
                                                    Rider
                                                    • 2009
                                                    • 588

                                                    Co radzicie bo sam nie wiem co robić....???
                                                    jesli oryginalne, podmienione nie zdaja egzaminu, to ja na twoim miejscu zakladalbym te wspomagajace, jesli one maja dac porzadany efekt to czemu nie?
                                                    takie jest moje zdanie

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...